Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS

Z Bezdězských lesů 2 - Rychtář Ješek

Karel Sellner
Co se všechno může stát, když císař a král Karel IV. vyjede na svůj oblíbený Bezděz. K tomu všemu se ještě přižene bouře. Řádění živlů zamíchá s nejedním osudem, bez ohledu na jejich urozenost.
Další část z díla Karla Sellnera se dočkalo zvukové podoby

Z Bezdězských lesů 1 - Daliboh z Myšlína

Karel Sellner
Další z knih Karla Sellnera, která vzniká díky mému kladnému vztahu k regionálním autorům (a panu Sellnerovi zvláště) a také dík nepříliš vlídné době Covidové.

V lesích okolo Bezděze řádí loupežnická tlupa. Císař a král, Karel IV. posílá na pomoc panu purkrabímu zkušeného, ač mladého Myšku z Hrádku. Pan Tista z Libštejna, bezdězský purkrabí sice přijímá pana Myšku, ale nevěří, že s jeho problémem mladík něco udělá. Ale pan rytíř Myška velmi brzy odhalí, že na hradě, který je údajně nedobytný, mají lapkové své špehy. A tím všechny překvapení zdaleka nekončí.

Krátká historická povídka s detektivní zápletkou se dočkala po roce 1989 svého dalšího knižního vydání. A to nejen díky vnukům pana Sellnera, ale také prací pana Jaroslava Diblíka, redaktora Podbězdězských novin. Vytištění a svázání provedla Tiskárna Čistá.

A dnes se vám dostává až do vašeho zvukového ústrojí. Příjemný poslech.
Petr Matoušek

Tajemný rytíř (komplet)

Karel Sellner
Pro skalní fanoušky Karla Sellnera a jeho Tajemného rytíře tu ještě máme ke stažení kompletní balíček všech částí audioknihy (600 MB). Navíc ještě dva bonusy - záznam besedy ze dne 6. června 2020, kdy se zahajovala sezona na Bělském zámku a druhý bonus je první kapitola převedená do rozhlasové hry. Příjemný poslech.

Tajemný rytíř, kapitola 13 - Návrat kralevice

Karel Sellner
A je tu závěr celé knihy Karla Sellnera. Vše se v dobré obratí.

Přeji vám krásné dny a na závěr mi dovolte abych ještě jednou poděkoval spisovatelu vnukovi, panu Doc. Karlu Sellnerovi za možnost splnit si klukovský sen a namluvit knihu jeho dědečka. Možná nebude poslední, kdo ví.

Můj dík patří i mé ženě a dcerám, které když jsem natáčel byly tiché jako myšky.

Někdy na slyšenou. Petr Matoušek

Tajemný rytíř, kapitola 12 - Tři svatby a nenadálý host

Karel Sellner
Na Dubé se slaví svatby, v zemi je mír a Braniborci se mají stahovat ze země. Ovšem věřte té čeládce. navíc na celé království doléhá hlad...
1
2
3
4
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2021 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,