Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
KaSS
ČERVEN 2017
3
Výstavní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Není Bělá jako Bělá - retrospektiva

Foto
Fotografie z minulých čtyř setkání obcí s podobným jménem .
Otevírací doba:
po - čtvrtek od 9 do 11.30 a od 12 do 16 hod. Jiný termín je možné sjednat telefonicky na čísle 326 701 216
Ke stažení
Plakát (pdf, 5,72 MB)

8
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

HISTORIE BĚLSKÉ HÁZENÉ- 90 let oddílu házené v Bělé pod Bezdězem

V Muzeu Podbezdězí se od 8. června do 9. července uskuteční výstava pořádaná při příležitosti oslav 90. výročí založení oddílu házené v Bělé pod Bezdězem.
Výstava, kterou Muzeum Podbezdězí připravilo ve spolupráci s oddílem házené v Bělé pod Bezdězem by měla být především připomínkou osobností bělské házené. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout řadu fotografií, medailí, pohárů a dalších artefaktů.

10
Park na Masarykově nám.
sobota od 9:30
MKZ Bělá pod Bezdězem

Není Bělá jako Bělá

Foto
Po roční přestávce naše město opět hostí zástupce měst, které nesou ve svém jméně název Bělá. Letošní ročník se nese v duchu RETRO.
V sobotu 10. června od 9.30 hod. se můžete přijít podívat na náměstí, kde budou probíhat retrohry. Zástupci jednotlivých měst a obcí budou mezi sebou soutěžit ve štafetovém běhu s různými stanovišti. Od 13.30 hodin zpestří program na náměstí kapela ABBA REVIVAL.
V 15.00 hodin proběhne nástup guvernérů měst a obcí a vyhlášení výsledků soutěže. Hodinu poté se budeme se přesouvat do našeho zámku, kde bude nově otevřena první část expozice ROMANTICKÁ ARCHEOLOGIE BĚLSKA.
Ke stažení
Plakát (jpg, 1,11 MB)

10
IC s expozicemi na zámku
sobota od 16:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Otevření nové zámecké expozice

Foto
Dne 10. června 2017 v 16.00 hodin otevřeme ve sklepeních IC s expozicemi na bělském zámku slavnostní vernisáží a doprovodným programem skupiny historického šermu Einherjar první část expozice Romantická archeologie Bělska.

Expozice vytvořená podle libreta archeologa PhDr. Jiřího Waldhausera CSc. postupně zaplňuje opravená gotická sklepení jihozápadního křídla zámku v Bělé pod Bezdězem. Díky pochopení představitelů Města Bělá pod Bezdězem se daří získat finanční prostředky na uskutečnění vize. Vize představit Bělsko, nejen jako domov náš, ale i jako domov našich dávných předků. Po několika pískovcových stupních sestoupíme k samotným kořenům vědního oboru, který se nazývá archeologie. S paterem Krolmusem, rodákem z nedalekých Březovic, vlastencem, knězem, archeologem a národopiscem – folkloristou vstoupíme do Posledního božiště Černoboha s runami na Skalsku v kraji Boleslavském v Čechách. Jsme v roce 1854. Romantická archeologie Bělska právě začíná.

A víc již nebudeme prozrazovat. Snad jen, že expozice je také poděkováním všem archeologům i propagátorům tohoto vědního oboru, kteří na Bělsku pracovali.

17
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Rukodělná dílnička - Pedig

Foto
Při červnové dílničce se naučíme s naší oblíbenou Martinou z Trutnova zpracovávat a používat pedig. Co to vlastně pedig je a odkud jej bereme?
Pedig je přírodní materiál. Jedná se o vnitřní část stonku ratanové liány Calamus rotang z jihovýchodní Asie. Tato liána má stonek silný pouze několik centimetrů, ale dlouhý až 100 metrů. Pedig má zvláštní vlastnosti, kvůli kterým je velmi oblíbeným materiálem na pletení košíků, misek a na výrobu různých dekorací. Dá se velmi snadno barvit barvami na dřevo, textil nebo papír.
Dílnička je vhodná i pro starší děti. Vstupné 20 Kč.
Vstupné: 20 Kč (před začátkem akce).
Ke stažení
Plakát (pdf, 4,99 MB)

24
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Vodnická pohádka

Foto
V rybníku na kraji vesnice žijí dva vodníci a jejich domácí mazlíček žába. Když vidí nešťastnou Madlenku, která je zamilovaná do Vendelína, rozhodnou se jejich lásce pomoci. Pohádka má příjemnou staročeskou atmosféru a je plná písniček.
Pohádku zahraje Loutkové divadlo Kozlík z Hradce Králové.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce). Délka: 45 minut.
REZERVACERezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.
Ke stažení
Plakát (pdf, 997 kB)

30
Park na Masarykově náměstí
pátek od 19:30
MKZ Bělá pod Bezdězem
hudba

NA MOLL

Foto
Se začátkem léta nás čekají prázdniny a dovolené a tradičně i letní pořady, které pro vás a také pro návštěvníky Bělé připravují Městská kulturní zařízení. Jednou z prvních letních pravidelných akcí jsou večerní promenádní koncerty v parku na Masarykově náměstí. Letos začínáme již v pátek 30. 6., kdy uslyšíte novou kapelu se zajímavým názvem Na Moll. Bluegrassová skupina z Jablonce nad Nisou se na vás těší od 19.30.
Délka: 120 minut.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2017 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu